Drak ve Feng Shui

Drak

Drak je ve Feng Shui přitažlivý a silný lék a symbol silné energie yang – mužské energie.  Draci jsou ideální pro použití v domácnosti nebo v kanceláři a mohou přinést podporu a výživu většině místností. Ale existuje několik oblastí, kterým je třeba se pro uložení dračích symbolů vyhnout.

Drak Feng Shui anebo Čínský drak se velmi liší od zlých, okřídlených ohnivých plazů jací jsou vyobrazeny v západních kulturách.

Čínští draci jsou bujné, hravé, dobrotivé bytosti, které žijí na zemi, stejně jako ve vodě a ve vzduchu. Jsou spojeny s jarními dešti a vodou a jsou symbolem bohatého života, síly, plodnosti a prosperity.

Čínští draci nemají křídla, ale mohou se vznášet nebo vlnit vzduchem. Některé dračí postavy jsou zobrazeny s perlou nebo krystalem v jejich drápech, což symbolizuje  bohatství, sílu, prosperitu a obchodní příležitosti.

Pokud draka použijeme správně a s úctou, může nám feng shui drak pomoci aktivovat kteroukoliv z těchto energií v našem domově či kanceláři.

Výběr dračích sošek:

Feng Shui draci se vyrábí v mnoha formách, včetně detailních modelovaných či vyřezávaných figurek draka, obrazů malovaných i tištěných, tapisérií anebo koberců. Jsou také v mnoha barvách, symbolizující různé silné stránky. Feng Shui barvy vody (černá, tmavě modrá, tmavě zelená) a barvy peněz(zlatá,zelená) symbolizují  nejvíce bohatství a prosperitu. Další společná barva pro draky je červená, ta navíc symbolizuje energii a vitalitu.

Dobrá místa pro umístění draka ve Feng Shui:

Existuje několik způsobů, jak zjistit nejlepší místo feng shui a umístění draků v domě.

Jako obecné pravidlo vždy umístěte draka v otevřeném prostoru s dobrým tokem Chi.  Draci musí mít svobodu a prostor k letu a pohybu. Také se ujistěte, že váš drak Feng Shui směřuje k místu (aby přinesl energii bohatství a prosperity) a nesměřuje hlavou směrem na okno či dveře.

Konkrétněji si můžete vybrat určité lokality pro léčení a energii, které byste zde chtěli živit:

Ložnice: Můžete umístit draka v ložnici nebo v oblasti lásky a vztahů feng shui, pokud jej spojíte s dalším silným feng shui symbolem Fénixem, tak tím podpoříte Vaše manželství. Párování draků a fénixů je konečným symbolem manželské blaženosti. Umístění samotného draka v ložnici vytváří příliš mnoho jangové energie a může rušit spánek.

Kancelář: Umístěte draka na zeď za stolem nebo stolní židle, kde vám drak v práci pomáhá. Umístění draka před stůl vytváří opozici mezi vámi a drakem.

Kuchyně:  Draci čelem ke dřezu – zdroj vody – posilují přínosy bohatství, prosperity a příležitosti. Umístění draků u fontán či jiných vodních zdrojů (s výjimkou koupelny) má podobný účinek.

Východní bagua oblast: Východ je domov draka a je domovem dřevěného prvku, což z něj činí dobrou polohu pro dřevěné dračí postavy.

Jihozápadní nebo severovýchodní bagua oblasti: Tyto oblasti jsou domovem prvku Země a jsou zvláště vhodné pro kamenné, křišťálové nebo keramické draky, které posilují Zemi.

Umístění draků, kterým se snažte vyhnout:

Draci jsou silné a mocné symboly, které mohou vylepšit většinu oblastí vašeho domova, ale jejich použití je omezeno několika omezeními. Stejně jako mnoho symbolů ve feng shui, draci mohou mít opačný požadovaný účinek, pokud nebudou použiti moudře nebo respektovaně.

 

Nepokládejte draka feng shui do oblastí s nižší energií, jako jsou koupelny, skříně nebo garáž.

– Vyhněte se příliš mnoha dračím symbolům ve vašem domě. Maximální doporučený počet draků v celém domě je pět.

– Zajímavé je, že umístění tří draků ve stejné oblasti může povzbudit trio k interakci špatně nebo neproduktivně, a proto se snažte vyhnout jejich seskupení ve třech.

– Nepokládejte draky nad úroveň očí.

– Nepokládejte draka feng shui hlavou ke stěně ani do tmavého rohu pokoje.

-Perla v dračích drápech by také neměla mířit na okno anebo na dveře.

– Neumisťujte dračí obrázky na podlahu, i když je drak součástí koberce.

 

Kde koupit: draky a další symboly pro Feng Shui zakoupíte na našich stránkách e-shopu ZDE

 

Autor článku Radika Tchi www.thespruce.com

Překlad a úprava článku Zuzana Jirkalová pro IMIX e-shop

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*