Existuje biomed?

Biomed existuje, avšak zdaleka ne každý med je bio, jak si nemalá část spotřebitelů myslí. Na českém trhu je zatím k dostání pouze slovenský biomed. Podle zákona musí ekologický včelař mít svá včelstva na místě, od kterého se v okruhu 3 km nevyskytují žádné velké průmyslové aglomerace, dálnice, skládky a spalovny odpadů.

To znamená, že včelstvo může být buď v Chráněných krajinných oblastech nebo v rámci pozemků větší ekofarmy. Včelstvo nesmí být v období snůšky dokrmováno cukrem (výjimku tvoři zimní období a i tam je omezení na max. 20 %). Zákon zakazuje preventivní použití chemických prostředků či léčiv. Podle zjištění České zemědělské a potravinářské inspekce je pravý včelí med prodávaný na českém trhu často falšovaný přídavkem škrobového cukru či sirupu.

Bylo také zjištěno, že med obsahuje nepovolené množství antibiotik (např. tetracyklinu, streptomycinu, chloramfenykolu či sulfonamidů).

Z brožurky o biopotravinách vydané v roce 2004 organizací pro ochranu spotřebitelů potravin a přátel ekologického zemědělství Pro-Bio Liga. www.magazinzdravi.cz


imix natural

 Zdravé sladila v bio kvalitě zakoupíte na www.imix-natural.cz


 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*