Jak se cítit opět skvěle?

Přichází podzim, který na většinu z nás nepůsobí příliš příjemně. Pokud nejste zarytí milovníci podzimního sychravého počasí, tak je pro vás toto období spjato jisto jistě se špatnou náladou a úbytkem energie. Jak té kýžené psychické pohody a harmonie opět docílit?

Vhodná kosmetika

Vzhled hraje v poslední době čím dál větší roli pro většinu z nás. Často však zapomínáme na to, že většina přípravků zaručujících zázračné a blahodárné účinky, obsahuje chemikálie, které nejsou příliš prospěšné našemu tělo. Přestože tyto látky nanášíme na své tělo zvenčí, dostanou se pod kůži – a vězte, že pokud se nejedná o příliš kvalitní produkty, tělo nám tyto prohřešky bez lítosti vrátí. Podívejte se tedy na složení svých kosmetických přípravků, nezapomeňte na krémy, nejrůznější séra, masky, make-up i dentální produkty. Přípravky obsahující nežádoucí látky příště nepořizujte a místo nich se poohlédněte po opravdové přírodní kosmetice.

Zářivý úsměv

Přesedlejte tedy na produkty obsahující přírodní látky. Na trhu jsou pomalu ale jistě k dostání také dentální produkty obsahující léčivé bylinky, které užívaly již naše babičky k výrobě nejrůznějších odvarů – předchůdců současných ústních vod. Například bylinné zubní pasty, které obsahují šalvěj, řepík, ženšen či mátu. Výběru přípravků v péči o zuby a dásně věnujte náležitou pozornost, přes ústa se do našeho organismu totiž látky dostávají nejrychleji. Pouze správnými produkty si však zářivý úsměv nezajistíte. Důležitá je také správná technika užití zubního kartáčku, obzvláště u dětí – jaké návyky se totiž naučí v dětství, tak se budou chovat také v dospělosti. K dostání jsou různé typy kartáčků, pro děti vyberte ten, který bude citlivý k jejich dásním. Na trhu se vyskytují i speciální dětské zubní pasty, které jsou šetrné k mléčným zoubkům.

Zapojte pohyb

Pohyb sám o sobě vyplavuje hormony štěstí, tak proč ho nevyzkoušet. Zkusit můžete například orientální tance, které probudí vaší ženskost, emoce a vy se tak budete cítit jako bohyně. Pokud

vás navíc příroda neobdarovala štíhlými proporcemi, tento tanec je přesně pro vás, zde jsou totiž plnější tvary opravdovou výhodou.

Detaily, detaily, detaily

K větší psychické pohodě vám může pomoci například i úprava vašeho příbytku. Pořiďte si nějakou drobnost, která vám udělá radost a zútulní tak váš domov. Přestavte nábytek ve svém přístřešku dle zásad feng-shui nebo si jen zapalte svíčku, otevřete oblíbenou knihu a užívejte sílu samotného okamžiku. Důležité jsou maličkosti, například vonná svíčka, lapač snů nebo přehoz na postel ve tvaru mandaly se jistě o svoji práci dokonale postará.

Tak nebojte se využít našich tipů, které vám dodají energii a zároveň vám vrátí zpět psychickou pohodu.

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*