Kešu

Poznáváme přechy:

Kešu ořechy

neboli Ledvinovník západní (Anacardium occidentale) je rozšířen v suchých tropických oblastech. Pěstuje se na plantážích nebo v agrolesnických systémech.

Mezi největší pěstitele patří Brazílie, Indie, Indonésie, Mozambik, Nigérie a Tanzanie.

Jde se o nižší, silně rozvětvený strom, dosahující výšky 12 m. Květy tvoří květenství lata a jsou žluto-růžové, samičí a oboupohlavné. Z botanického hlediska nejsou ořechy kešu ořechy peckovice, ale nažky.

img_7047

Ledvinovníku vyhovuje tropické klima, nadmořská výška 1000 m nad mořem, průměrné teploty v rozmezí 21–28 °C. Není tolerantní k zasoleným půdám a snáší teploty jen mírně pod bodem mrazu, do –1 C. Klíčivost ledvinovníku je velmi malá. Pokud vzejde současně více rostlin, jsou následně roztříděny. Po 18–24 měsících se objevují první květy a následně i plody, které jsou ale nepoživatelné. První sklizeň se provádí až ve 4. roce a od 8. roku už plodí ledvinovník kvalitní „jablka“ s kešu ořechy. Sklízí se většinou ručně. Jeden strom může vyprodukovat až 50 kg „kešu oříšků“ za rok.

Kešu oříšky mají hodně karotenů, a proto dobře působí na kůži, sliznice a oči. Dále působí preventivně proti rakovině a jsou vhodné při nemocech srdce a nervové soustavy. Mají vysoký obsah železa a vitamínu C, která je prospěšná při chudokrevnost a posilování imunity.

Kešu oříšky můžeme konzumovat bez jakékoliv úpravy, což je pro lidský organismus nejpřínosnější.

Jsou zdrojem omega-3 nebo omega-6 polynenasycených mastných kyselin, které příznivě ovlivňují hladinu cholesterolu. Mají blahodárný vliv na naši pokožku, vlasy a kvalitu nehtů. Pomáhají i našemu trávicímu systému, protože vláknina v nich obsažená působí proti zácpě a semínka, které při pravidelné konzumaci dokáží v tomto směru skutečně pomoci. Ořechy a semena vás také nadopují dobrou náladou a uvolní napjaté nervy. Díky obsahu různých minerálů a vitamínů, zejména vitamínů skupiny B, jsou přirozenými antidepresivy. Po mandlích je kešu druhým nejprodávanějším ořechem – neprodávají se ve skořápce. Mají v sobě mnoho oleje, který se musí tepelně odstranit, jak se oříšky vyloupnou.

Živiny: vitamín A, vitamín B1, vitamín B2, vitamín E, fosfor, draslík, železo, hořčík, kyselina pantoneová, nenasycené mastné kyseliny,…

Kalorická hodnota ve 100g: Energie 2403 kJ (574 kcal), Bílkoviny: 15,3 g, Sacharidy: 32,6 g (z toho cukry 5,2 g), Tuky: 46,9 g (z toho nasycené mastné kyseliny 9,1 g), Vláknina: 3,3 g, Sodík: 0,012 g.

kcal Cukry Tuky Nasycené MK Sodík
574 5g 47g 9,1g 0,016g
29% 6% 67% 46% 1%

 Doporučeného denního množství pro dospělé


RECEPT

Kešu mléko je stejně snadné jako mandlové mléko, postupujte podle tohoto osvědčeného receptu a nemůžete nic zkazit:

1 hrnek kešu ořechů natural

2-4 hrnky vody

Zhruba jeden hrnek kešu ořechů opláchneme, vložíme do misky s vodou (nejlépe filtrovanou) a necháme nejméně na 6 hodin (ideálně však před noc). Ořechy za tento čas nasáknou do sebe vodu a „probouzí se k životu“ – aktivují své enzymy. Vody dáváte tolik, jak chcete mít mléko husté.

Vodu poté nevyléváme. Jekmile uplynul čas vhodný pro aktivaci ořechů,  jednoduše vytvoříme mléko, jde to několika způsoby:

  1. – nejsnadnější je vše nalít do výkonného mixéru (blender, s S noži), který nám vše namixuje do zcela hladkého mléka.
  2. – některé lisovače mají také možnost výroby ořechového mléka.
  3. – při troše trpělivosti ti jde i s klasickým tyčovým mixérem.

Po rozmixování přelijete mléko přes jemné plátýnko, či bavlněnou plenu anebo můžete zakoupit přímo pytlíky na výrobu ořechového mléka. Vymačkáte všechnu tekutinu do sklenice a je hotovo 😉

Kešu mléko je z ořechových mlék jediné, které se nemusí přelévat přes sítko, vhodný mixér dokáže tyto ořechy rozmixovat tak dohladka, že jsou v mléku téměř nerozpoznatelné.

Mléko si můžete i dochutit, když nás doma honí mlsná, tak si přihodíme pár (předem namočených a vypeckovaných) sušených datlí a mléko je o poznání sladší, u kešu mléka stačí i jenom jedna datle. Výborné je také dochucení skořicí, kardamonem anebo vanilkovým burbonem.

Aby zůstalo RAW a nezničily se prospěšné enyzmy, tak se mléko nesmí ohřívat nad 42°C.

Uchováváme v lednici, ideálně v uzavřené zdravé skleněné nádobě po dobu několika dní.

Stejně jako z kešu a mandlí si takto můžete lahodné mléko připravit také z lískových, vlašských, para či makadamových oříšků. 3909_2283_v

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*