Hračky

Název hračky je nám všem důvěrně známý a všichni si ještě určitě pamatujeme ten pocit, kdy jsme se ještě jako děti těšili z každé nové hračky. Hned po Vánocích jsme se zase těšili na narozeniny a tak pořád dokola. Hračky měly v našich srdcích důležité místo.

Dětské hračky

To se nezměnilo ani u dnešních dětí. Holčičky pořád milují panenky na kterých si zkouší a trénují své budoucí rodičovské poslání a většina holčiček miluje svou panenku, jakoby to bylo její vlastní dítě,a nikdo se nesmí k panence chovat hrubě. Běda bráchovi, který by panence ublížil. Holčičky si také rády hrají na kuchařku a rády nám připravují něco dobrého ve své kuchyňce. Anebo si velmi rády hrají na obchod. Jako kdysi my…

Kluci zase dodnes upřednostňují hry na povolání, takže milují rychlá auta, hasiče, policejní auta anebo vláčky a vláčkodráhy. Také mají rádi bojovky, takže je třeba stále zajímají hry na piráty.

Za těch mnoho let, které uplynuly od našeho dětství se toho příliš nezměnilo, děti mají rádi stále to stejné, jenom televizní reklamy je přesvědčují o tom, že namísto své vlastní fantazie s dřevěnou hračkou by měli mít  „plastový čínský nesmysl“.

Je však na nás, jak bude pokojíček našeho dítěte vypadat, je třeba si uvědomit, že v pokojíčku dítě tráví největší část dne a ve většině rodin dítě ve svém pokojíčku také spí. Takže volba materiálu, ze kterého jsou věci v pokoji vyrobeny (nábytek, postel, hračky, ..) mají přímý vliv na zdraví našeho dítěte!

Každou chvíli najde česká obchodní inspekce závadné plastové či plyšové hračky a zastavuje jejich dalších prodej z důvodu vážného ohrožení zdraví dětí kvůli těžkým kovům, ftalátům, nebezpečnému provedení hračky, apod.  Ovšem kontroly jsou jen namátkové, zbytek hraček a dětského zboží se vesele prodává dál. Navíc o stažení výrobku se Vy, jako kupující už nemáte moc možností jak dozvědět.

Zvažte tedy přínos plastových a levných plyšových hraček a zamyslete se, zda by nebylo lepší pořídit svým dětem přírodní dřevěné hračky s přírodním vzhledem nebo nanejvýš barvené ekologickými certifikovanými barvami.Když už plyšovou hračku, tak raději kupte jednu s opravdu kvalitním plyšem anebo bavlněnou.

Naše rodina se rozhodla jít touto cestou a vybavit našim dětem pokojíček zdravými přírodními materiály. Hledáme pro sebe i naše zákazníky ty nejkvalitnější značky na evropském trhu s nejekologičtejším záměrem a s hračkami, které umožní dětem rozvíjet svou vlastní fantazii. U nás doma se to krásně daří, věříme, že se to povede doma změnit i Vám 🙂

 

V této rubrice Vám představíme některé hračky z naší nabídky:

Dřevěné hračky - Dřevěné odrážedlo koník Pauli 

IMIX dětem