Znovuobjevená síla přírody

herbadent

V současné době jsme doslova zavaleni světem plným chemie. Dennodenně se dostáváme do kontaktu s mnoha produkty, které jsou geneticky modifikované či jsou napěchované éčky, chemickými barvivy, konzervanty nebo pesticidy. A čím dál častěji si uvědomujeme, že tato cesta, po které se společnost vydala, asi nebude tou nejlepší a správnou – pro nás samotné, naše děti, prostředí, které nás obklopuje a ani pro planetu celkově. Proto pomalu, ale jistě začínáme objevovat alternativy, snažíme se myslet ekologicky a saháme po čistě přírodních produktech – ať už se jedná o potraviny, doplňky stravy či přírodní kosmetiku.

Pro krásu i pro zdraví

A právě přírodní kosmetika se těší velké oblibě. Díky jejímu širokému sortimentu lehce seženete přípravky šetrně pečující o váš obličej i tělo, jako jsou krémy, mléka, deodoranty, parfémy či vůně. Nechybí však ani bylinné produkty, které se postarají o vaše zdravé zuby šetrně – bylinné zubní pasty, ústní vody, gely či roztoky, ale přitom důkladně a účinně pečují o zdraví celé vaší ústní dutiny. Vyrábí se podle tradičních a léty ověřených receptur a v jejich složení nenajdete žádnou zbytečnou chemii. Naopak obsahují léčivé rostliny, jako je řepík, máta, šalvěj, heřmánek, hřebíček či fenykl, které pomáhají udržovat zuby, dásně i sliznici dutiny ústní ve výborném stavu. Ostatně na bylinky spoléhali lidé už odnepaměti. S jejich pomocí řešili nejrůznější problémy, neduhy, bolesti – od zánětu dásní, přes krvácení, až po nebezpečnou paradontózu.

Pro zdravý chrup

To vše jen ukazuje, kolik nám toho může příroda dát a v čem všem nám může být prospěšná. Avšak, je třeba myslet na to, že ani ona sama není všemocná. Aby byl váš zubní arsenál, se kterým se vydáte do boje za krásnější a zdravější chrup, kompletní, potřebujete také zubní kartáček a další dentální pomůcky, jako jsou mezizubní kartáčky či dentální nitě. Pak už se „jen“ stačí naučit správnou techniku, omezit v jídelníčku cukry a pravidelně dvakrát ročně zavítat do ordinace vašeho stomatologa. Tak, ušetřete si zbytečné trápení na zubařském křesle!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*